Сын дакика: Meteoroloji’den 4 bölge için sağanak ve kar uyarısı

4 белге ичин саганак ве кар уярисы

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere gore; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz’in doğusu, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Sakarya, Karaman çevreleri ve Konya’nın doğu kesimlerinin yağışlı geçemincediyor. Kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Doğu Anadolu’nun güneyinin yüksekleri ile Erzurum’un güneyinin yükseklerinde kuvvetli ve Yer Yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ Riski bulunmaktadır. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayi bekleniyor.

Хава сычаклынин; doğu kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağı, batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın iç ve batı kesimlerde kuzey yönlerden, doğu bölgelerde güney yönlerden orta kuvvette, , Akdeniz’in iç kesimleri ve İç Anadolu’un güney ve doğusunda kuvvetli ve yer yer fırtına skleklinde (50-90 км/са)месиклинде.

КУВВЕТЛИ ЯГИШ УЯРИСИ: Ягишларин; Doğu Anadolu’nun güneyinin yüksekleri ile Erzurum’un güney kesimlerinin yükseklerinde kuvvetli ve Yer Yer Yoğun kar şeklinde ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, tipi, eğimli bölgelerde çığ, ani sel, su baskbın. olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

КУВВЕТЛИ РУЗГАР УЯРИСИ: İç в Batı kesimlerde Kuzey yönlerden, Doğu bölgelerde güney yönlerden орт kuvvette, Akdeniz’in Ic kesimleri Ile İç Anadolu’un güney ве doğusunda kuvvetli ве Ер Ер fırtına şeklinde (50-90 км / Saat) esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, соб ве Doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçmasi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ЧИ ТЕХЛИКЕСИ УЯРИСИ: Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimli yamaçlarda çığ Riski olmasından dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

БУЗЛАНМА ВЕ ДОН УЯРИСИ: İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

СТАМБУЛ °C, 9°C
Парчалы булутлу

АНКАРА °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu

ИЗМИР °C, 12°C
Парчалы булутлу

АНТАЛИЯ °C, 15°C
Парчалы булутлу

ЗОНГУЛДАК °C, 8°C
Чок булутлу, аралыклы ягмур ве карла карышик ягмурлу

ТРАБЗОН °C, 7°C
Чок булутлу ве аралыклы ягмурлу

ЭРЦУРУМ °C, 3°C
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların güney kesimlerinin Yer Yer Yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

ДИЯРБАКЫР °C, 8°C
Чок булутлу, ягмурлу

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.